Ogłoszenia 11.07.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 11.07.2021

  1. Dzisiaj – 11 lipca w naszej parafii przeżywamy główny odpust ku czci Rozesłania Św. Apostołów. Uroczysta suma odpustowa wraz z procesją wokół kościoła odbyła się o godzinie 12:30.
  2. Odpust w parafii to wspólne świętowanie imienin naszej parafii. Dlatego dziękujemy parafianom i gościom za obecność, za wspólną modlitwę. Dziś można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie o godzinie 17:30.
  4. W piątek 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Jest to święto patronalne Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  5. Także w piątek przypada 16. dzień miesiąca – dzień modlitwy za papieża Franciszka i dzień modlitw za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień.
  6. W zakrystii są przyjmowane zapisy na pieszą pielgrzymkę z Chełma na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”.
  7. Bardzo serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dzisiejszego kaznodziei – ks. dr. Andrzeja Seredy, wikariusza w parafii św. Kazimierza i prefekta II LO w Chełmie. Również sąsiada Ks. Proboszcza przez ścianę w parafii św. Kazimierza. Dziękujemy za wygłoszone krzepiące słowo Boże.
  8. Dziękujemy serdecznie ks. dziekanowi kan. Andrzejowi Sternikowi za przewodniczenie w sumie odpustowej i za modlitwę w intencji całej parafii. Podobne podziękowania kierujemy do koncelebrantów. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. dr. Jarosławowi Szczurowi, proboszczowi prokatedralnej parafii prawosławnej św. Jana Teologoa za obecność i wspólną modlitwę.
  9. Dziękujemy wszystkim kapłanom z naszego miasta i z dekanatu za obecność i wspólną modlitwę. Dziękujemy księżom wikariuszom: ks. Robertowi Jabconowi, ks. Piotrowi Flisowi oraz Ks. Piotrowi Kanakowi za sprawne przygotowanie liturgii i całej dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu na czele z Panem organistą Romualdem za śpiewy i uświetnienie tej uroczystości. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, Panu kościelnemu Kazimierzowi, orszakowi procesyjnemu: panom z Bractwa Drzewa Krzyża Św. w zorganizowaniu procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów, paniom za sprzątanie kościoła i układanie kwiatów.