Ogłoszenia 10.12.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 10.12.2017

II Niedziela Adwentu

 1. Tradycyjnie po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”, pod hasłem „Polacy – Rodakom”. Na ten dar więzi z rodakami ze Wschodu Bóg zapłać.
 2. W czwartek 14. dzień miesiąca – dzień Bractwa Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 3. W sobotę 16. dzień miesiąca – dzień modlitwy za Papieża Franciszka i modlitwy do Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II na cały dzień.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 5. Roraty są odprawiane codziennie o godzinie 7:00. Zachęcamy do przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia z Matką Bożą.
 6. Dziękujemy za zaangażowanie w wyborze osób do Rady Parafialnej. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa zaprzysiężenie Rady nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:00. Lista osób nowej Rady Parafialnej dostępna jest TUTAJ
 7. Przy stoliku z prasą katolicką są wyłożone reklamówki Caritas, które wypełnione darami, złożymy dla ubogich podczas rekolekcji do kosza Caritas. Zapisy na paczki w przyszłą niedzielę.
 8. W przyszłą niedzielę młodzież z Oazy będzie sprzedawać stroiki oraz sianko. Ofiary złożone z tej racji, zostaną przeznaczone na rekolekcje zimowe naszej „Oazy”.
 9. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne, oraz u Pana Kościelnego opłatek na wigilię.
 10. W środę 36. rocznica stanu wojennego, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i Polskiego narodu.
 11. W najbliższy czwartek, tj. 14 grudnia, na 19:30 zapraszamy do CHDK-u na koncert charytatywny zespołu Good God. Bilety po 15 zł można nabyć w CHDK-u, w kinie Zorza lub przez internet. Koncert przygotowuje nasz wikariusz ks. Adrian. Tym bardziej zachęcamy.