Ogłoszenia 10.05.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 10.05.2015

VI Niedziela Wielkanocy
Doroczny odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu, którą organizuje Caritas naszej Archidiecezji. Bóg zapłać.
  2. Już po raz 12 przeżywać będziemy Dni Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Będą to dni spotkań z ludźmi kultury, patriotami, ludźmi wierzącymi z naszej Ojczyzny. Dziś rozpoczęcie tych dni z udziałem ks. Bpa Józefa Wróbla o godz. 12:30. Szczegółowy program wywieszony jest w tablicy ogłoszeń.
  3. W czwartek 14 dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z góry Karmel. O godz. 12:00 Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  4. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski oraz 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz modlitwy do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 7:00 nabożeństwo w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II na cały dzień oraz wyłożona księga próśb i podziękowań.
  5. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30.
  6. Dziś Caritas organizuje akcję Kilometry Dobra, jest to zbiórka złotówek na pomoc ubogim dzieciom.
  7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
  8. Dziękujemy ks. Bp. Józefowi Wróblowi za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszone kazanie, księżom przybyłym na odpust oraz gościom i mieszkańcom naszej parafii za oddanie hołdu Matce Bożej Łaskawej. Bóg zapłać.