Ogłoszenia 07.12.2014 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 07.12.2014

II Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj w całej Archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na „Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Jest to dar naszej więzi z rodakami, którzy żyją na terenie byłego Związku Radzieckiego. Bóg zapłać.
  2. Jutro uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. W tym dniu od godz. 12:00 do godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – jest to godzina łaski, którą otrzyma każdy, kto będzie trwał w tym czasie przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 przyjęcie osób, które podejmą adopcję dziecka poczętego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na „Fundusz obrony życia”.
  3. W środę 10 dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7:00 różaniec do 7 Boleści Matki Bożej, a następnie Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
  4. Roraty codziennie o godz. 7:00 rano. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z Matką Bożą.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które przeżywać będziemy ze św. o. Pio, które mają nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
  6. W przedsionku kościoła są rozprowadzane świece wigilijne, można też zabrać reklamówkę Caritas, którą napełnimy darami dla ubogich, następnie przyniesiemy ją do kościoła, a Koła Caritas przekażą ją potrzebującym.
  7. W sobotę 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.
  8. Przy stoliku z prasą katolicką są do nabycia kalendarze maryjne.
  9. W przyszłą niedzielę 14 dzień miesiąca, o godz. 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo dla Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel.