Ogłoszenia 07.04.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 07.04.2019

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które mają nas przygotować do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Poprowadzi je Ks. Jerzy Krawczyk, archidiecezjalny moderator Ruchu Oazowego. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się >>>TUTAJ<<<.
 2. W czasie rekolekcji będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną składając do kosza Caritas artykuły żywnościowe i gospodarcze w poniedziałek, wtorek i środę po każdej Mszy św. Można też dziś zabrać torbę, którą wypełnimy jałmużnę. Znajduje się ona przy stoliku z prasą katolicką.
 3. Wyjazdy do chorych i starszych w środę od godziny 14:00. Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
 4. W czasie trwania rekolekcji, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W środę 10. dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godzinie 8:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do 7 Boleści Matki Bożej o łaskę dobrej śmierci.
 6. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa na Drogę Krzyżową na Majdanku, która odbędzie się w piątek 12 kwietnia. Zapisy w zakrystii, wyjazd z parkingu przy Kamenie o godzinie 15:30.
 7. W sobotę z racji 79. rocznicy zbrodni Katyńskiej i 9. rocznicy tragedii Smoleńskiej, na Górze Chełmskiej o godzinie 9:00 odbędzie się Msza św. w tej intencji.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niedzieli Palmowej, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 9. Niedziela Palmowa jest świętem młodych – rozpoczęcie koncertem muzycznym o godzinie 15:00 w kościele Chrystusa Odkupiciela na obuwiu. Zakończenie Mszą św. w kościele Św. Rodziny na słoneczku. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp. Józef Wróbel, który delegacjom parafii przekaże pamiątki. Zachęcamy młodzież do udziału w tym święcie.
 10. Prezydent miasta Chełm i Starosta Chełmski zapraszają do udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który rozpocznie się 14 kwietnia na Placu Łuczkowskiego.
 11. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17:30.
 12. W przedsionku kościoła rozprowadzane są palmy. Kupując palmę, pomagamy młodzieży z naszej parafii wyjechać na rekolekcje oazowe w czasie wakacji.
 13. Zapisy na paczki Wielkanocne dla ludzi ubogich w zakrystii po każdej Mszy św.
 14. Zmarł tato Ks. Adriana, naszego Ks. Wikariusza. Pogrzeb w czwartek o godzinie 12:00 w Poniatowej. Wyjazd autokaru od naszego kościoła w czwartek o godzinie 9:30. W zakrystii zapisy na wyjazd na pogrzeb Śp. Mieczysława.
 15. Dziękujemy Paniom Jadwidze Koziej, Stefanii Matłocha, Wandzie Sudół, Halinie Sztauber oraz Bożenie Korkut za wiosnę przy naszym kościele, figurze Pana Jezusa i Matki Bożej w ogrodzie, przez posadzenie kwiatów i prace porządkowe.