Ogłoszenia 05.07.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 05.07.2020

XIV Niedziela Zwykła

 1. Jutro patronalne Święto Apostolstwa Chorych. Będziemy modlić się w intencji chorych na Covid- 19 oraz całej służby zdrowia do NMP Uzdrowienia Chorych, dziękując Panu Bogu za ich wytężoną pracę i posługę na rzecz bliźniego.
 2. We wtorek przypada w naszej Parafii dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta do Miłosierdzia Bożego zakończona błogosławieństwem relikwiami św. Siostry Faustyny. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek o godz. 16:00 spowiedź dzieci i ich bliskich rodzin przed I Komunią Święta.
 4. W sobotę 10 dzień miesiąca- dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 nabożeństwo do 7 Boleści Matki Bożej o łaskę dobrej śmierci a następnie uroczysta Msza Święta.
 5. W sobotę uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii. Po konsultacji z rodzicami by zachować wszelkie środki bezpieczeństwa odbędzie się ona w trzech turach:
  1. Godz. 9:00 – klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2
   Godz. 11:00 – klasa III A ze Szkoły im. Małego Księcia
   Godz. 13:00 – klasa III B ze Szkoły im. Małego Księcia
 6. W sobotę Wigilia naszego odpustu. W tym roku nie odbędzie się Msza Święta na parafialnym cmentarzu grzebalnym przy ul. Lwowskiej. Zachęcamy jednak do odwiedzenia grobów bliskich zmarłych, pamiętając o modlitwie i zapalonym zniczu.
 7. W najbliższą niedzielę główny odpust w Parafii ku czci Rozesłania Świętych Apostołów. Msze św. jak w niedzielę, suma o godzinie 12:30. Sumę odprawią nasi nowi księża wikariusze- ks. Piotr Flis oraz ks. Robert Jabcoń, tegoroczni Neoprezbiterzy którzy rozpoczynają posługę w naszej Parafii Udzielą również prymicyjnego błogosławieństwa oraz wręczą wszystkim pamiątkowe obrazki z racji przyjętych święceń. Zapraszamy gości oraz naszych Parafian do wspólnego radosnego świętowania.
 8. Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w innej formie- Chełm pielgrzymuje dwa dni- 8 oraz 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę u ks. Mariusza Kruka, wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie (więcej informacji tutaj http://pielgrzymka.lublin.pl/).
 9. Dobrowolne ofiary można składać w zakrystii, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii: Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
 10. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych na godz. 18 w miesiącach lipiec i sierpień. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt w zakrystii , kancelarii lub telefonicznie.