Ogłoszenia 03.12.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 03.12.2017

I Niedziela Adwentu

  1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Bóg zapłać.
  2. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny charakter – jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.
  3. W okresie Adwentu o godzinie 7:00 będą odprawiane roraty. Zachęcamy do udziału w roratach ku czci Matki Bożej przychodząc z lampionami.
  4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o godzinie 18:00 Msza św. i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7:00, 8:30, 10:00, 16:00 i 18:00. W tym dniu od godziny 12:00 do 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Jest to godzina łaski, którą otrzyma każdy, kto będzie w tym czasie trwał przy Chrystusie. Podczas Mszy św. o godzinie 18:00 przyjęcie osób, które podejmą duchową adopcję dziecka poczętego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  6. W czwartek 7. dzień miesiąca – dzień Miłosierdzia Bożego w naszej parafii. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
  7. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00, pobłogosławione zostały opłatki, którymi dzielić się będziemy podczas wigilii. Opłatek jest symbolem więzi i jedności całej parafii, dlatego od innych opłatku nie nabywamy. Ofiary składane z racji opłatka są przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Opłatki będą roznoszone przez osoby do tego upoważnione, które prosimy o wzięcie opłatków dziś o godzinie 16:00.
  8. Dziś odbywają się wybory do Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Prosimy o podanie numeru bądź nazwiska osoby z listy kandydatów z tablicy ogłoszeń. Głosujemy na jedną osobę, a kartę składamy do puszki wyborczej przy stoliku z prasą katolicką. Kartki są przy stoliku z prasą, prosimy o zaangażowanie w tej ważnej sprawie.
  9. Również przy stoliku z prasą katolicką można nabyć kalendarze Maryjne na 2018 rok.