Ogłoszenia 03.05.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 03.05.2020

IV Niedziela Wielkanocna

W MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ MAKSYMALNIE 34 WIERNYCH

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza która rozpoczyna Tydzień Modlitw  o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele Świętym.
  2. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy w intencji tych którzy pracują w Straży Ogniowej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  3. W piątek uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu uroczysta Msza Święta zbiorowa o godz. 18:00 za zmarłych ŚP. Stanisławy  i Stanisławów. Intencję na tą Msze Świętą przyjmowane są w zakrystii oraz kancelarii parafialnej a także pod adresem kancelaria@rozeslanie.pl
  4. W Wigilię odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Łaskawej, w sobotę 9 maja, nie odbędzie się Msza Święta na parafialnym cmentarzu przy ul. Lwowskiej. Cmentarz pozostaje jednak otwarty i można indywidualnie odwiedzać groby zmarłych, zapalić znicz i pomodlić się o życie wieczne dla tych którzy przed nami odeszli ze znakiem wiary i śpią w pokoju. 
  5. W przyszłą niedzielę, 10 maja, coroczny odpust parafialny ku czci Matki Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy gości oraz naszych parafian do wspólnego świętowania z Matką Bożą Łaskawą w Jej cudownym obrazie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12:30.
  6. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w naszym kościele o godz. 17:40.
  7. Przypominamy że wobec panującej epidemii, uroczystość I Komunii Świętej, rocznicy Komunii Świętej oraz Sakrament Bierzmowania zostają przełożone. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa, nowy termin zostanie ustalony z rodzicami, po ustaniu stanu epidemii w naszym kraju.
  8. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszej Parafii. Pragniemy poinformować że w każdą środę o godz. 18:00, podczas Mszy Świętej  za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się za wszystkich Ofiarodawców. Za wszelką pomoc wielkie Bóg zapłać!
  9. W kontekście pytań o materialne funkcjonowanie naszego kościoła, informujemy,  że dobrowolne ofiary możemy składać w zakrystii, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii: Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
  10. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt po Mszach Świętych w zakrystii lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail na parafialną pocztę – kancelaria@rozeslanie.pl