Konkret | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Konkret

Mk 12,1-12
Jezus zaczął mówić w przypowieściach do arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych:
„Pewien człowiek założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał tłocznię i zbudował wieżę. W końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. W odpowiedniej porze posłał do rolników sługę, by odebrał od nich część należną z plonów winnicy. Ci chwycili go, obili i odesłali z niczym. Wtedy posłał do nich drugiego sługę; lecz i tego zranili w głowę i znieważyli. Posłał jeszcze jednego, tego również zabili. I posłał wielu innych, z których jednych obili, drugich pozabijali.

Miał jeszcze jednego, ukochanego syna. Posłał go jako ostatniego do nich, bo sobie mówił: «Uszanują mojego syna». Lecz owi rolnicy mówili nawzajem do siebie: «To jest dziedzic. Chodźcie, zabijmy go, a dziedzictwo jego będzie nasze». I chwyciwszy go zabili i wyrzucili z winnicy. Cóż uczyni właściciel winnicy? Przyjdzie i wytraci rolników, a winnicę odda innym.

Nie czytaliście tych słów w Piśmie: «Kamień, który odrzucili budujący, ten stał się kamieniem węgielnym. Pan to sprawił i jest cudem w oczach naszych»?” I starali się Go ująć, lecz bali się tłumu. Zrozumieli bowiem, że przeciw nim powiedział tę przypowieść. Zostawili więc Go i odeszli.

Wobec Jezusa nie da się przejść obojętnie. Trzeba się opowiedzieć za Nim, albo przeciwko. W dodatku nie ma tutaj prostych ścieżek.

Jeśli wybierasz pierwszą opcję, dostajesz w pakiecie pokój i Moc z Wysoka. Wiesz wtedy że nie jesteś sam, nawet jeżeli dokoła szaleje nawałnica.

Druga opcja wiąże się z uczuciem pseudowyzwolenia. Niby jest ok, ale brakuje głębi, i człowiek jakiś przygnębiony…

Dwie ścieżki. Jedna Twoja. Wybieraj

1623769_676801975717394_977008954_n