Dwie ścieżki (Sobota XI tyg. zwykłego 18.06.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Dwie ścieżki (Sobota XI tyg. zwykłego 18.06.2016)

Mt 6,24-34
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie o wiele pewniej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkie potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy”.

Bóg naprawdę jest dobry i troszczy się o człowieka, którego stworzył z miłości. Wiem – zdanie to może wydawać się frazesem i utartym hasłem, ale tak rzeczywiście jest. Dlaczego więc „nie czujemy” Pana Boga?

Może za często stawiamy Mu wymagania, mówiąc dokładnie co, jak i kiedy ma nam dać, zamiast cieszyć się z tego co akurat posiadamy? Zasadniczo mamy dwa wyjścia: albo będziemy cieszyć się z posiadanych łask, albo płakać nad tymi, których nie mamy. Co wybierzesz jutro?

ja