Wybieraj (Piątek X tyg. zwykłego 10.06.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Wybieraj (Piątek X tyg. zwykłego 10.06.2016)

Mt 5,27-32
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Słyszeliście, że powiedziano: «Nie cudzołóż». A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Powiedziano też: «Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy». A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę, poza wypadkiem nierządu, naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa”.

Można powiedzieć, że Jezus stąpa po cienkim lodzie. Mówi rzeczy staroświeckie i całkowicie nie modne, aż trudno uwierzyć, że jeszcze ktoś za Nim idzie!:)

A tak poważnie to Jezus ma całkowitą rację. Tu chodzi o serce człowieka, które w sferze wolitywnej steruje całym postępowaniem człowieka. Często nie potrafimy nad nim zapanować, przez co często schodzimy na manowce. Wyjścia są dwa: albo pójdziemy za Jego głosem (a to droga ku przepaści) albo z Bożą pomocą, krok po kroku, będziemy je ujarzmiać.

Wybieraj.

20160607_194206