Wtorek XXVIII Tygodnia zwykłego | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Wtorek XXVIII Tygodnia zwykłego

Łk 11,37-41
Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to rzekł Pan do niego: „Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste”.

Nie mam pojęcia w jakim celu faryzeusz zaprosił Jezusa na posiłek. Może chciał się pokazać w towarzystwie, by poprawić sondaże na mieście? Może był po prostu człowiekiem gościnnym i towarzyskim? A może Jezus zrobił na nim głębokie wrażenie…?

Jak by nie było, podczas tego spotkania faryzeusz doświadcza, być może pierwszy raz w życiu Prawdy o sobie. Dowiaduje się, bez ogródek i ozdobników, że najpierw trzeba oczyścić swoje wnętrze, by godnie gościć Boga w swoim życiu. Prawda wyzwala – czy otworzysz się na Nią?

IMG_7088