Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11.2015) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11.2015)

J 14,1-6
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przybędę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.

Nie pękaj że coś nie wyszło Ci w życiu. Nie rozpaczaj, że nie jesteś jeszcze tam, gdzie chciałbyś być. Niech twoje serce pozostanie spokojne i uciszone, bo ostatecznie liczy się to, co mówi i myśli o tobie Bóg.

A On z klasą gentlemana dosadnie puka do drzwi serca, by wejść w relację z osobą którą ukochał. Końcem zaś tej relacji – życie wieczne. Mogę więc spokojnie zasnąć, choćby nawet i na wieki. Bo wiem, że On jest i czuwa.

wszyscy-swieci