Veni Sancte Spiritus (Zesłanie Ducha świętego 15.05.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Veni Sancte Spiritus (Zesłanie Ducha świętego 15.05.2016)

J 20,19–23
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Jezus znika uczniom z ich oczu, jednak nie zostawia ich całkowicie samych. Od momentu Zesłania jest z nimi bowiem Duch święty – Ten będzie kontynuował dzieło Jezusa po wsze czasy.  To Jego trzeba słuchać, by mieć pewność. Osobiście mogę się mylić i błądzić, ale nigdy, przenigdy nie zgubię się wsłuchując w Jego Głos.

Swoją mocą przemienia serca sparaliżowanych strachem Apostołów, więc co to dla Niego – przemienić moje i twoje serce. Tylko czy zdecydujesz się wytężyć ucho na Jego Słowo?

406696_020405HP32_34