Sens bezsensu (ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA 26.12.2015) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Sens bezsensu (ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA 26.12.2015)

Mt 10,17-22
Jezus powiedział do swoich Apostołów: „Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Życie można tylko i wyłącznie dobrze stracić. Jakby nie patrzeć – z każdej strony, będą jakieś zyski a także i straty. Nigdy nie będzie tak, że życie będzie nieprzerwanym pasmem sukcesów. Tak się zwyczajnie nie da.

Można jednak z każdej pozornej straty uczynić ogromny zysk, który zaprocentuje w przyszłości. Jak to zrobić? Codziennie na każdy dzień prosić Pana Jezusa o towarzyszenie. Na przykład zwlekając się z rana z cieplusieńkiego łóżka szepnąć Mu szczerze: Bez Ciebie nie idę, bo bez Ciebie to wszystko bez sensu…

pobrany plik