Prysssk… (03.04.2017) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Prysssk… (03.04.2017)

J 8,1-11

Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Wszystek lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał. Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją na środku, powiedzieli do Niego: „Nauczycielu, kobietę tę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?” Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”. I powtórnie nachyliwszy się, pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: „Niewiasto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?” A ona odrzekła: „Nikt, Panie!” Rzekł do niej Jezus: „I Ja ciebie nie potępiam.- Idź, a od tej chwili już nie grzesz”.

Taki właśnie jest nasz Zbawiciel. Nie patrzy tylko i wyłącznie na nasze ciemne strony, wytykając nam najmniejsze błędy i potknięcia. On naprawdę wierzy w ciebie i twoje możliwości, bo sam najlepiej wie na co ciebie stać.

Oczekuje tylko jednego – że szczerym i oddanym sercem będziesz Go kochać. Jeśli tak będzie, to naprawdę nasze grzechy nie będą stanowiły problemu. Rozwieją się po jednym Chrystusowym słowie miłości.

20160607_194206