OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 CZERWCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 CZERWCA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy X Niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie możliwość zakupienia nowych magnesów i pocztówek z naszą świątynią. Ceny są bardzo atrakcyjnie.
 2. Dzisiejsza taca  jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3. Jutro przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej.
 4. We czwartek 13 dzień miesiąca. Dzień spotkania z Matką Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie z procesją zostanie odprawione o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 5. Także 13 czerwca u naszych sąsiadów, u O. Franciszkanów odpust ku czci św. Antoniego. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.
 6. W piątek przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 7. W przyszłą niedzielę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00 wraz z modlitwami o błogosław. Boże dla dzieci i młodzieży na czas wakacji.
 8. “Tornister Pełen Uśmiechów” to ogólnopolska akcja Caritas, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego. W tym roku Caritas chce pomóc dzieciom z Burundii (Afryka). Do przyszłej niedzieli, można przynieść do zakrystii artykuły szkolne, np: piórniki, ołówki, długopisy, kredki, flamastry, nożyczki itp. lub pojedyncze przybory szkolne. Będzie także prowadzona zbiórka do puszek. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w akcji. 
 9. Przeżywamy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. W dniach 8-10 lipca jest organizowana autokarowa pielgrzymka do Wilna i Trok. Koszt: 760 zł i 55 Euro. Zapisy i informacje u Ks. Seniora.
 11.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 – 300 zł., 3-100 zł.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 13.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.