OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 października 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 października 2023 r.

 1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 2. Także dzisiaj księża chełmskich parafii, zapraszają do modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta z ikoną Matki Boskiej Chełmskiej. Początek procesji o godz. 19.00 w Bazylice Mariackiej, zakończenie w  kościele Chrystusa Odkupiciela. Na procesję proszę przynieść świece. 
 3. We wtorek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a w czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 4. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku – nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.15.
 5. W sobotę przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 8.00  nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. W przyszłą niedzielę, zbiórka ofiar na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży, z racji XXIII Dnia papieskiego. Za tydzień, przez całą niedzielę, w czasie Mszy świętych i poza nimi, pojawią się akcenty papieskie.
 7.  Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 8. Nasza parafia od 2 do 12.02.2024 r. organizuje 10-dniową, samolotową PIELGRZYMKĘ  DO MEKSYKU. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Kilka dni temu rozpoczęliśmy prace przy kościele. Od strony południowej  zostały odkopane fundamenty, tak  aby je osuszyć, zrobić odwodnienie i położyć izolację pionową. Prace, pod nadzorem konserwatorów i  archeologów, przebiegają bardzo sprawnie.
 10.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 1–300 zł, 3 -100 zł., 2- 50 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.