OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 MAJA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8 MAJA 2022 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii z radością przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. dziekan kan. Wojciech Jaroszyński. On także wygłosi okolicznościowe kazanie. Na pozostałych Mszach św. kazania głosi ks. Paweł Wierzchoń, który ostatnio posługiwał na Ukrainie.
 2.  Dzisiaj taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 3.  Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Z racji dzisiejszego odpustu oraz kolejnej Niedzieli Wielkanocnej, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika zostaje przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Tego dnia, o godz. 18.00 będziemy celebrować Mszę św. zbiorową  w intencji śp. Stanisławów i Stanisław. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 5.  Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a potem Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 6. We wtorek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej.
 7. Także we wtorek, po Mszy św. wieczorowej o godz. 18.30 w naszym kościele, w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, odbędzie się wykład pani Krystyny Mart pt: „Kult świętych na przykładzie obrazów z Kościoła Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie”. Serdecznie zapraszamy.  
 8. W dniach 8 – 15 maja w Chełmie będziemy obchodzić XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy plan jest dostępny w gablocie.
 9. W piątek 13 dzień miesiąca. Dzień spotkania z Matką Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie w naszej parafii o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 10.  W sobotę przypada 14 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św., o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 11.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. I Komunia św. zostanie udzielona dzieciom na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Nie będzie więc Mszy św. o 11.30 i 12.30 tylko jedna o 12.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców, chrzestnych w piątek od godz.16.00.
 12.  Także w przyszłą niedzielę w Chełmie jest zaplanowany Marsz dla życia i rodziny. Początek w Bazylice Mariackiej na Górce: o godz. 12.00 Msza św., a po Liturgii ok. 13.00 początek marszu. Szczegóły na plakacie.
 13.  Za dwa tygodnie 22maja o godz. 12.30 dzieci z klas IV w naszym kościele będą przeżywać rocznicę I Komunii św.
 14.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 po 100 zł.
 15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 16.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.