OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 MAJA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 MAJA 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 2. Jutro uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, gł. patrona Polski i naszej Archidiecezji. O godz. 18.00  Msza św. zbiorowa  w intencji śp. Stanisławów i Stanisław. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 3. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30 z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a potem Msza św. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach.
 4. We środę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej.
 5. W sobotę 13 dzień miesiąca. Dzień spotkania z Matką Bożą Fatimską. Z powodu Mszy św. na cmentarzu, nabożeństwo fatimskie w naszej parafii wyjątkowo zostanie odprawione w piątek 12 maja o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę rano w naszym kościele odbędzie się tzw. Acies – czyli spotkanie Legionów Maryi Ziemi Chełmskiej. O godz. 9.30 wspólne modlitwy, o godz. 10.00 – uroczysta Msza św.
 7.  W sobotę, w wigilię odpustu, o godz. 18.00, na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających. Nie będzie więc Mszy św. w kościele, tylko na cmentarzu. Przed Eucharystią, odśpiewamy Litanię Loretańską. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Za tydzień, 14 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Porządek Mszy świętych niedzielny. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. prof. dr hab. Tomasz Duma z KUL-u. On także będzie głosił kazania przez cały dzień.
 9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2-200 zł., 3-100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 12.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.