OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 LISTOPADA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 LISTOPADA 2021 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 2. Także dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 12.30. 
 3. Dzisiaj ofiary zebrane do puszki są przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
 4. W dniach 1-8 listopada modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.15. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 6. We środę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
 7. We czwartek 11 listopada. Święto Narodowe. W tym dniu przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 9. W związku z dynamicznie rosnącą w naszym regionie liczbą zakażeń koronawirusem, przypominamy o obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w czasie nabożeństw i Mszy św. oraz o zachowaniu odległości między osobami, która wynosi 1,5 metra.
 10.  Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie zaprasza młodych do uczestnictwa w Chełmskich obchodach Światowego Dnia Młodzieży 21 listopada w kościele pw. Św. Rodziny. W planie o godz. 17-tej Msza św. pod przewodnictwem Bpa Adama Baba i uwielbienie z zespołem Good God. 
 11.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1- 200 zł., 2 po 100 zł, 2 po 50 zł.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. 
 13.  W zakrystii do nabycia są kalendarze maryjne w cenie 6 zł.
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.