OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 LIPCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 LIPCA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy XIV Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 2. Od dzisiaj, w każdą niedzielę lipca i sierpnia, po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 odbędzie się zwiedzanie naszego kościoła połączone z prezentacją historii kościoła i parafii. Będzie także możliwość zwiedzenia naszego muzeum parafialnego. Serdecznie zapraszamy.  
 3. We środę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej.
 4. W sobotę 13 dzień miesiąca. Dzień spotkania z Matką Bożą Fatimską. Z powodu Mszy św. na cmentarzu, nabożeństwo fatimskie w naszej parafii wyjątkowo zostanie odprawione w piątek 12 lipca o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę – 14 lipca w naszej parafii odbędzie się główny odpust parafialny ku czci Rozesłania Świętych Apostołów. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Sylwester Brzozowski wicekanclerz Kurii Metropolit. w Lublinie. Do południa będzie głosił okolicznościowe kazanie. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy. Dzieci i ministrantów zapraszamy do udziału w procesji.
 6. W wigilię odpustu, czyli w sobotę 13 lipca o godz. 18.00 na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych spoczywających na tym cmentarzu. Z tego względu Mszy św. o godz. 18.00 w kościele nie będzie.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 8. Trwają zapisy na 46 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz ofiary na fundusz „Idę z Tobą”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: „Pokój i Dobro”. Szczegóły na plakatach.
 9. Zbiża się 81 rocznica Rzezi Wołyńskiej. W dniach od 8 do 11 lipca w Chełmie będą organizowane obchody 81 rocznicy tzw. „Krwawej Niedzieli”. Zachęcamy do uczestnictwa w tych obchodach. 
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3–200 zł., 4 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy udanych wakacji, miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.