OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 MARCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 MARCA 2022 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 3. Do środy przeżywamy 55 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 4. W poniedziałek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. We wtorek obchodzić będziemy światowy Dzień Kobiet. Dziękujemy Paniom za wszelkie dobro i zawierzamy je opiece Matki Bożej.
 6. We czwartek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
 7. Od czwartku rozpocznie się nowenna przed urocz. św. Józefa, którą będziemy celebrować codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 9. Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Wielkim Poście będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy.
 10. Także w Wielkim Poście chcemy zorganizować kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w sobotę 19 marca (I-sze konferencje). Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Niestety trawa wojna na Ukrainie. Wszyscy jesteśmy zszokowani i wstrząśnięci agresją Rosji i skalą przemocy. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim i modlimy się o pokój. Chcemy także nieść pomoc zwłaszcza, że do Polski przybyło ok. 800 tyś. uchodźców. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe lub z odzieżą w punktach pomocy na terenie naszego miasta.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.