OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 listopada 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na budownictwo sakralne.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 3. Duszpasterstwo młodzieży „Młodzi z Jezusem” zaprasza na spotkanie z aktorem i reżyserem Marcinem Kwaśnym, który podzieli się swoją wiarą. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w Sali Różańcowej na Górce
 4. Jutro przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano Msza św. o Boże miłosierdzie, a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. W dniach 1-8 listopada modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 7. We czwartek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a w czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 8. W piątek 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe. W tym dniu przypada 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest dyspensa.
 9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne w Lublinie.
 10.  W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł. 
 11.  Zakończyły się prace związane z wymianą ogrodzenia na cmentarzu od strony ul. Żarnowskiego. Zamontowaliśmy nowe ogrodzenie – tzw. siatkę ogrodzeniową 2D Premium (podwójnie wzmocnioną). Wymieniliśmy 300 metrów ogrodzenia. Prace przebiegały bardzo sprawnie. W związku z tym, taca za 2 tygodnie, będzie przeznaczona na pokrycie (przynajmniej części) kosztów nowego ogrodzenia.
 12.  Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który będzie się odbywał przez 2 weekendy (ostatni weekend listopada: 25-27.11. i pierwszy grudnia: 2-4.12.). Rozpocznie się on w  piątek 25 listopada o godz. 18.30 (I-sze konferencje). Szczegóły i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 13.  Nasza parafia organizuje w czerwcu 2023 r. 9-dniową, samolotową, pielgrzymkę do Turcji – śladami Matki Bożej, św. Jana Apostoła i św. Pawła. W programie m.in.: zwiedzanie Stambułu, Ankary, Efezu, Troi, Ikonium, Pergamonu, pobyt w Kapadocji. Szczegóły na plakacie. Koszt to 550 Euro + 2050 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 
 14.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 1-200 zł., 2 -100 zł., 1-50 zł.
 15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 16.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.