OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 MAJA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 MAJA 2024 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 2. W środę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, gł. patrona Polski i naszej Archidiecezji. O godz. 18.00  Msza św. zbiorowa  w intencji śp. Stanisławów i Stanisław. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 3. Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30 z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a potem Msza św. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach.
 4. W piątek  przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej.
 5. W sobotę, w wigilię odpustu, o godz. 18.00, na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających. Nie będzie więc Mszy św. w kościele, tylko na cmentarzu. Przed Eucharystią, odśpiewamy Litanię Loretańską. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień, 14 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Porządek Mszy świętych niedzielny. 
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 8. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2-200 zł., 3-100 zł.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 10.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.