OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 GRUDNIA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 GRUDNIA 2021 r.

 1. We wtorek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 2. We środę Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 – w intencji Dzieci z Różańca Rodziców i o godz. 18.00. Na Mszy św. wieczorowej przyjęcie osób, które podejmą adopcję dziecka poczętego. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 – GODZINA ŁASKI – czyli modlitewne czuwanie przy Chrystusie (wg objawień Matki Bożej).
 3. W piątek przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. o łaskę dobrej śmierci.
 4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 5. Także w przyszłą niedzielę początek rekolekcji adwentowych. Będziemy je przeżywać od 12 do 14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Sereda wikariusz z parafii św. Kazimierza. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek , czyli 13 i 14 grudnia. Cały plan rekolekcji w gablocie.
 6. W najbliższych dniach poświęcone opłatki zostaną doręczone do naszych domów i mieszkań. Nie na wszystkie ulice opłatki zostały zabrane. Dlatego bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, aby tego zadania podjęły się w tym roku. Zapraszam na spotkanie do kościoła w środę 8 grudnia po Mszy św. o godz. 16.00 lub po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary składane przy okazji wręczenia poświęconych opłatków będą przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.
 7. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Będziemy je celebrować codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, będziemy odprawiać Roraty w każdą środę Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 8. Zgodnie z tradycją naszej parafii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do niedzieli 12 grudnia w zakrystii, albo w kancelarii parafialnej.
 9.  Od 12 do 19 grudnia można przynosić do zakrystii paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W poniedziałek 20 grudnia odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 10.  II-gi rząd ławek – po odtruciu z korników, oczyszczeniu i pomalowaniu, powrócił do kościoła. Serdecznie dziękuję wielu osobom za tę pracę. Szczególne podziękowania kieruję do Bractwa Drzewa Krzyża Św. za sprawne przywiezienie pomalowanych ławek do kościoła. Te podziękowania składam na ręce pana Henryka Piroga oraz pana Mirosława Kruszewskiego. Innym osobom dziękujemy za prace porządkowe przy kościele i na plebanii. Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 po 100 zł, 1- 50 zł. 
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”. 
 13.  W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne w cenie 6 zł oraz kalendarze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Ks. K. Malinowskiego w cenie 8 zł. Są również do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 7 zł., duża – 18 zł. 
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.