OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 GRUDNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 GRUDNIA 2022 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn. 
 2. Także dzisiaj, po każdej Mszy św., odbywają się wybory do Rady Parafialnej. Oficjalnie podajemy listę kandydatów do Rady Parafialnej (osobna kartka). Na dwu stolikach pod chórem są umieszczone urny wyborcze, obok lista kandydatów. Na kartkach wpisujemy imię i nazwisko swojego kandydata. Kartkę wrzucamy do urny. Głosujemy tylko na jednego kandydata.
 3. Także dzisiaj, po każdej Mszy św., ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. We środę przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji parafii. Po Mszy św. nabożeństwo zakończone błogosław. relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 5. We czwartek Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. wieczorowej przyjęcie osób, które podejmą duchową adopcję dziecka poczętego. W tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 GODZINA ŁASKI – czyli modlitewne czuwanie przy Chrystusie (wg objawień Matki Bożej). Przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30 różaniec w intencji dzieci z Różańca Rodziców. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się  w intencji dzieci z Różańca Rodziców. Po Liturgii zapraszamy do salki na ciastko i herbatkę.
 6. W sobotę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo (różaniec) do 7 boleści Matki Bożej, a w czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. młodzież z parafii Św. Rodziny będzie prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z akcji przeznaczony jest na sfinansowanie wyjazdu na ŚDM w  Lizbonie w 2023 
 9. Poświęcone opłatki już zostały doręczone lub wkrótce dotrą do naszych mieszkań i domów. Pozostało kilka ulic, które jeszcze nie otrzymały opłatków. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki na tych ulicach, aby tego zadania podjęły się i w tym roku. Zapraszam po odbiór opłatków do zakrystii. 
 10. Rekolekcje adwentowe w  naszej parafii będą trwały od 15 do 18 grudnia, czyli od czwartku wieczorem do niedzieli. Wygłosi je ks. dziekan Roman Skowron – proboszcz parafii Trójcy Św. w Krasnymstawie. Szczegółowy program za tydzień.
 11. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Celebrujemy je codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, Roraty będziemy odprawiać w każdą  środę Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 12. Zgodnie z tradycją naszej parafii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do niedzieli 18 grudnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Od 11 do 18 grudnia można przynosić do zakrystii paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. We wtorek 20 grudnia odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 14.  Odpowiadając na apel ks. biskupów z Ukrainy (dzisiejszy list) oraz na apel znajomych profesorów z Uniwersytetu w Nieżynie (na północ od Kijowa), nasza parafia organizuje zbiórkę rzeczy dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Nadchodzi zima. Potrzebne są więc m.in. ciepłe skarpety męskie, ciepłe podkoszulki, kalesony, bielizna osobista, ocieplane wkładki do butów męskich, kawa, herbata, leki przeciwbólowe, przeciwgrypowe. Od 11 do 18 grudnia można przynosić do zakrystii w reklamówkach te rzeczy z napisem „Ukraina”.
 15. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.  
 16. W zakrystii są do nabycia magnesy ze zdjęciami naszego kościoła w cenie 6 zł. oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 10 zł., duża – 20 zł. 
 17. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł., 1 – 50 zł. 
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.