OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 CZERWCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 CZERWCA 2023 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy uroczystość Trójcy Świętej. Odpust w parafii na Gwarku. Uroczysta suma o godz.12.00.
 2. Dzisiaj taca jest przeznaczona na seminarium duchowne w Lublinie.
 3. Od wczoraj odbywa się ewangelizacja w naszej parafii i w całym Chełmie. Do naszego miasta przybyło ok. 200 ewangelizatorów z różnych stron Polski, którzy  w sobotę 3 czerwca chodzili z przesłaniem ewangelii po naszych domach. W naszej parafii gościmy ewangelizatorów ze Skierniewic, ze wspólnoty Głos Pana. Dziękujemy im za świadectwo wiary. Rónież serdecznie dziękujemy ks. Adriamowi Komorowskiemu za wygłoszone kazania. 
 4. We srodę przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na zak. Błogosław. relikwiami św. s. Faustyny.
 5. We czwartek urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30. Uroczysta suma o godz. 10.30. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00.  Dwie parafie w centrum miasta, Rozesłanie Św. Apostołów i Parafia Mariacka wspólnie organizują uroczystość. Zgodnie z tradycją, w Boże Ciało 8 czerwca o godzinie 10.30, rozpocznie się uroczysta Msza Święta w naszym kościele. Będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. Krzysztof Grzesiak  z Lublina. Po liturgii odbędzie się procesja z Najśw. Sakramentem do 4 ołtarzy. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystości i do manifestacji swojej wiary. Prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji wspólnoty i grupy działające w naszej parafii. Dzieci z klas III i IV, harcerzy, ministrantów zapraszamy do udziału w procesji. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 6. Od piątku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe na godz. 17.30. Po odśpiewaniu Litanii procesja z Najśw. Sakramentem wokół  kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę przypada 10 dzień miesiąca. W naszej parafii to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do 7 boleści Matki Bożej, a o godz. 8.00 w czasie Mszy św. będziemy modlili się o łaskę dobrej śmierci.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszego kościoła.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 2 po 200 zł, 4 – 100 zł. 
 10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 11.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.