OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 STYCZNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 STYCZNIA 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą oraz 69 Światowy Dzień chorych na trąd.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. We środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Bowiem w tym dniu szczególnie modlimy się za zakonników i siostry zakonne. Taca będzie przeznaczona na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych, a zwłaszcza dla S. Karmelitanek w Dysie.
 4. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. Także w tym dniu przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się z błogosławieństwem świecami o uzdrowienie z chorób laryngologicznych.
 6. 4 lutego przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 7. 5 lutego przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 9. Także w tym dniu (sobota) przypada wspomnienie św. Agaty, chroniącej wiernych przed pożarami i innymi niebezpieczeństwami (powodzie, utonięcia, różne choroby). Poświęcenie chleba, wody i soli po każdej
  Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli TVP Lublin. O godz. 10.00 odbędzie się transmisja Mszy św dla TVP 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i w kościele i poprzez telewizję.
 11. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 po 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.