OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 października 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 października 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę zwykłą. Jest to jednocześnie uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła. 
 2. Jutro, zapraszamy na Mszę św. do naszego kościoła na godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjna procesja z relikwiami świętych i błogosławionych z kościoła Rozesłania Św. Apostołów do Bazyliki Mariackiej, a następnie modlitwa uwielbienia z zespołem młodzieżowym. W ten sposób wyrazimy wiarę w tajemnicę świętych obcowania.
 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza Święta na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.00. Po Eucharystii odbędzie się procesja. Będzie możliwość poproszenia kapłana o poświęcenie grobu i pomnika naszych bliskich zmarłych.
 4. We środę – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W Dzień Zaduszny niesiemy pomoc zmarłym w czyśćcu cierpiącym. Porządek Mszy św. w kościele taki sam jak w Urocz. Wszystkich Świętych, czyli 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza Święta z procesją na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona 2 listopada o godz. 12.00.
 5. Msza Święta na cmentarzu komunalnym będzie odprawiona 1 XI o godz. 13.00. Wcześniej o 12.30 procesja. Zaś 2 XI o godz. 15.00 procesja, a potem Msza św.
 6. W dniach 1-8 listopada modląc się za zmarłych, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. We wtorek i środę kancelaria parafialna nieczynna.
 8. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiali codziennie od 2 listopada (od środy) o godz. 17.30. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 9. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 10.  4 listopada przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.00.
 11.  5 listopada przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. 
 12.  Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 13.  Nasza parafia przygotowała kalendarz na 2023 r. Bardzo starannie wydany zawiera piękne zdjęcia z naszej świątyni. Cena 10 zł. 
 14.  Trwają prace związane z wymianą ogrodzenia na cmentarzu od strony ul. Żarnowskiego. Po uzyskaniu wszelkich pozwoleń z Urzędu Miasta, Ochrony Środowiska itd., dotychczasowe ogrodzenie, mocno zniszczone z wystającymi drutami zostało rozebrane. W to miejsce montujemy nowe ogrodzenie – tzw. siatkę ogrodzeniową 2D Premium (podwójnie wzmocnioną). Wymieniamy od razu 300 metrów ogrodzenia. Były propozycje innego rodzaju ogrodzenia, np. mur cmentarny, ogrodzenie kute, jednak ceny są kosmiczne. Stąd w porozumieniu z Radą Parafialną zdecydowaliśmy na ogrodzenie 2D Premium, które i tak jest kosztowne. W związku z tym taca z 1 i 2 listopada będzie przeznaczona na pokrycie kosztów nowego ogrodzenia.
 15.  Dekret Ks. Abpa S. Budzika o wyborach do Rady Parafialnej.
 16.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2 – 100 zł., 1-50 zł.
 17.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 18.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 19.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.