OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 CZERWCA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 CZERWCA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy XIII Niedzielę zwykłą. 
 2. Od jutra, od 1 lipca codziennie przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30. będziemy odmawiali różaniec, modląc się w intencji parafii, prac, które przed nami, w intencji naszych rodzin. Prosimy, aby grupy religijne włączyły się w odmawianie różańca.
 3. 4 lipca przypada I-szy czwartek miesiąca. Podczas  Mszy św. będziemy modlili się w intencji kapłanów – o nowe i święte powołania.
 4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 5. 6 lipca przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu.
 6. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 7. NOVUM dla turystów, w każdą niedzielę lipca i sierpnia, po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 odbędzie się zwiedzanie naszego kościoła połączone z prezentacją historii kościoła i parafii. Będzie także możliwość zwiedzenia naszego muzeum parafialnego. Serdecznie zapraszamy.  
 8. Za 2 tygodnie, 14 lipca w naszej parafii, będziemy przeżywać główny odpust parafialny ku czci Rozesłania Świętych Apostołów. W przeddzień, w sobotę 13 lipca o godz. 18.00 Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych tam spoczywających.
 9. Rozpoczynamy zapisy na 46 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia pod hasłem: „Pokój i Dobro”. Szczegóły na plakatach.
 10. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 3–200 zł., 2 – 100 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy udanych wakacji, miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.