OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 KWIETNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3 KWIETNIA 2022 r.

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 10.00  zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR mężczyzn.
 2. Dzisiaj także w naszej parafii początek rekolekcji wielkopostnych. Będą one trwały do wtorku 5 kwietnia. Wygłosi je ks. Łukasz Gron. Szczegółowy plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń. Spowiedź wielkopostna jutro i we wtorek.
 3. W czasie rekolekcji wielkopostnych będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną. Do zakrystii możemy przynosić paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielki Wtorek od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek.
 4. Od dzisiaj w zakrystii zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 5. Także w zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 7 zł. Fundusze są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 6. We środę od godz. 10.00. udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii.
 7. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. Także we czwartek przypada 7 dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 8.00 rano uroczysta Msza św., a następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, zakończone błogosławieństwem relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej.
 9. Ekstremalna Droga Krzyżowa – piątek 8 kwietnia, godz. 18.00. Parafia Trójcy Św. w Chełmie. Więcej informacji na plakacie. 
 10. Za tydzień będziemy celebrowali Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 11. Nasza Parafia oraz Parafia Mariacka organizują w Chełmie Drogę Krzyżową w intencji pokoju na Ukrainie. Początek w kościele Rozesłania Św. Apostołów w Niedzielę Palmową 10 kwietnia o godz. 19.10. Prosimy o przyniesienie świec.
 12. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 13. Trwa Wielki Post – czas pokuty i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. 
 14.  Serdeczne Bóg zapłać kolejnym rodzinom, które zasponsorowały odnowienie ławek. Tę ofiarę może złożyć lub wspólnoty działające w parafii. Już 14 ławek ma swoich sponsorów. Dla ofiarodawców są przewidziane tabliczki na ławkach jako wyraz wdzięczności.
 15.  Niestety nadal trawa wojna na Ukrainie. Chcemy uchodźcom nieść pomoc. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe w punktach pomocy na terenie miasta. 
 16.  W obliczu wojny na Ukrainie, powstała inicjatywa objęcia szczególnie wschodniej granicy Polski modlitwą różańcową. W związku z tym, zapraszamy do utworzenia Róż Różańcowych modlących się w intencji Tryumfu Niepokalanej, ochrony granic Ojczyzny oraz przemiany serc nieprzyjaciół i zakończenia wojny. Ten konflikt nie zwyciężymy bronią ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Dla chętnych którzy, podejmą się tego dzieła są przygotowane różańce w narodowych barwach.
 17.  Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rozpoczęcie budowy Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 18.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 po 100 zł.
 19.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 20.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej  niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 21.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.