OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 STYCZNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 STYCZNIA 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą oraz 70 Światowy Dzień chorych na trąd.
 2. Dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł ks. Jan Maksim, który w latach 1976-82 pracował jako wikariusz w naszej parafii. Pogrzeb odbył się wczoraj w Chrzanowie. Dzisiaj o godz. 10.00 będziemy modlili się w jego intencji, polecając go miłosierdziu Bożemu.
 3. Także dzisiaj po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00 spotkanie nowej Rady Parafialnej połączone z podzieleniem się opłatkiem. 
 4. W ubiegłą niedzielę po każdej Mszy św. odbywała się zbiórka pieniędzy do puszki na operację dla ciężko chorej 7 letniej Paulinki Tarasiuk.  Rodzice serdecznie dziękują za wsparcie. Zebrano 6.458 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 5. We czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. będą celebrowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to także dzień życia konsekrowanego. Bowiem w tym dniu szczególnie modlimy się za zakonników i siostry zakonne. Taca będzie przeznaczona na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych, a zwłaszcza dla S. Karmelitanek w Dysie.
 6. Święto Ofiarowania Pańskiego to ostatni dzień, w którym śpiewamy kolędy. Dlatego nasz chór parafialny zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie przy żłóbku w czwartek na godz. 17.30.
 7. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. 3 lutego przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca. Spowiedź dla bierzmowanych od godz. 17.00.
 9. Także w tym dniu przypada wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się z błogosławieństwem świecami o uzdrowienie z chorób laryngologicznych.
 10.  4 lutego przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. 
 11.  Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 12. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty, chroniącej wiernych przed pożarami i innymi niebezpieczeństwami (powodzie, utonięcia, różne choroby). Poświęcenie chleba, wody i soli po każdej Mszy św. 
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: Grupa Wieczernika Maryjnego -250 zł, ofiary bezimienne: 2 po 100 zł.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 15.  Komunikat Ks. Abpa S. Budzika.  
 16. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.