OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 MARCA 2026 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 MARCA 2026 r.
Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Celebrujemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Gromadzimy się na placu przed kościołem i tam poświęcenie palm oraz procesja do świątyni.
Po każdej Mszy św. są zbierane ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
Do zakrystii możemy przynosić dary, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielką Środę od godz. 15.15 odbędzie się wydawanie paczek w salce.
Dzisiaj ostatni dzień zapisów na paczki żywnościowe na Święta.
W zakrystii są rozprowadzane baranki wielkanocne w cenie 12 zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim.
W Wielki Poniedziałek i Wlk. Wtorek udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii.
We czwartek rozpoczynamy celebrację Triduum Sacrum, czyli Trzech Świętych Dni: zakończonych Urocz. Zmartwychwstania Pańskiego.
Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. z umyciem nóg o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Adoracja i czuwanie do godz. 22.00. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.
Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół cały dzień będzie otwarty. O godz. 9.00 rano zapraszamy na nabożeństwo tzw. ciemnej jutrzni. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 -Liturgia Wielkiego Piątku. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły: ilościowy i jakościowy.
Wielka Sobota – Pan Jezus jest złożony w grobie. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny i o g. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.
Wielkanoc – rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
Od Wielkiego Piątku – nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie o godz. 15.00 w kościele.
Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna nieczynna.
W ramach jałmużny wielkopostnej, zebraliśmy dla polskiego misjonarza – ks. Macieja Fleszara, pracującego w Republice Konga w Afryce 8.320 zł. Tę kwotę przeznaczamy w całości na doposażenie szkoły parafialnej (krzesełka i ławki dla dzieci). Serdeczne Bóg zapłać za ten dar serca.
Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2- 200 zł., 3 – 100.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.