OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 MAJA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 MAJA 2022 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30 z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a następnie Msza św.
 4. Od środy rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30.
 5. 1 – go czerwca od lat obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Serdeczną modlitwą otaczamy wszystkie dzieci.
 6. 2 czerwca przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 7.00 w czasie Mszy św. będziemy modlili się w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 7. 3 czerwca przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 8. 4 czerwca przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 10.  Za tydzień będziemy celebrować uroczystość Zesłania Ducha Św.
 11.  Wczoraj zakończyliśmy prace związane z wymianą instalacji elektrycznej na chórze. Instalacja liczyła sobie ponad 50 lat, była więc bardzo stara i zużyta. Istniało realne niebezpieczeństwo pożaru. Bardzo dziękuję panu organiście i panom elektrykom za solidną pracę.
 12.  Również bardzo serdecznie dziękuję panu kościelnemu oraz kilku paniom: pani Bożenie, Krystynie, Jadwidze, Halinie, Bogumile, Teresie za posadzenie kwiatów wokół kościoła i przy figurach oraz wielokrotną pielęgnację i podlewanie.
 13.  Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 24-25 czerwca. Wyjazd o godz. 5.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 250 zł. 
 14.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: od rodziców dzieci z klas IV, które przeżywały I rocznicę Komunii św. – 400 zł., od p. Danuty i Ryszarda Rajchert – 500 zł., od p. Piotra Prystupa – 500 zł.
 15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 16.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.