OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 KWIETNIA 2024 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28 KWIETNIA 2024 r.

 1. Dzisiaj celebrujemy V Niedzielę wielkanocną. Na Mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rity. Do naszej parafii przybędą Siostry Augustianki z Krakowa, które dokonają uroczystego wprowadzenia relikwii i opowiedzą historię życia świętej. 
 2. W związku z chorobą ks. bpa Adama Baba, który pierwotnie miał udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania, tegoż sakramentu udzieli ks. bp Mieczysław Cisło. W tym roku, wyjątkowo bierzmowanie odbędzie się dla dwóch parafii jednocześnie: dla naszej parafii i Św. Ducha  jutro o godz. 18.00 w parafii Ducha Św. Z naszej parafii do sakramentu bierzmowania przystąpi 36 młodych osób. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, aby Duch Św. uzdolnił ich od mężnego wyznawania wiary. 
 3. We środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będziemy odprawiać codziennie o godz. 17.30 z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, a potem Msza św. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 4. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach, zwłaszcza w Zawadówce i na ul. Wygon. Tak jak było to przed pandemią.
 5. We czwartek Dzień Flagi, a w piątek Urocz. NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. w  kościele będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.
 6. We czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 7. 3 maja przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 8. 4 maja przypada I sobota miesiąca. Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. 
 9. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 10.  Z racji świąt i tzw. długiego weekendu kancelaria parafialna od środy do piątku włącznie będzie nieczynna. 
 11.  Za 2 tygodnie, 12 maja w naszej parafii, będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. W przeddzień, w sobotę 11 maja o godz. 18.00 Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych. 
 12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. 2 – 200 zł, 2 – 100 zł.  
 13.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli i owocnego tygodnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.