OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 MARCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 MARCA 2022 r.

 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą „Laetare”.
 2. Jutro 28 marca – dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00. Po Mszy św. odprawimy nabożeństwo do św. Józefa.  Serdecznie zapraszamy. 
 3. 1-go kwietnia przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 4. 2 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. 
 5. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 6. W przyszłą niedzielę w nasze parafii początek rekolekcji wielkopostnych. Będą one trwały od 3 do 5 kwietnia. Wygłosi je ks. Łukasz Gron, który posługiwał na Ukrainie. Szczegółowy plan rekolekcji za tydzień.
 7. W czasie rekolekcji wielkopostnych będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną. Do zakrystii można będzie przynosić paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane później paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielkim Tygodniu odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 8. Zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii od przyszłej Niedzieli w zakrystii
 9. Trwa Wielki Post – czas pokuty i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. 
 10.  Serdeczne Bóg zapłać kolejnym 4 rodzinom, które zasponsorowały odnowienie ławek. Tę ofiarę może złożyć jedna (lub 2) rodzina sponsorując poszczególną ławkę. Mogą to uczynić także grupy lub ruchy działające w parafii. Już 10 ławek ma swoich sponsorów, w tym Bractwo Drzewa Krzyża Św. Dla ofiarodawców są przewidziane tabliczki na ławkach jako wyraz wdzięczności.
 11.  Niestety nadal trawa wojna na Ukrainie. Chcemy uchodźcom nieść pomoc. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe w punktach pomocy na terenie miasta. 
 12.  W obliczu wojny na Ukrainie, powstała inicjatywa objęcia szczególnie wschodniej granicy Polski modlitwą różańcową. W związku z tym, zapraszamy do utworzenia Róż Różańcowych modlących się w intencji Tryumfu Niepokalanej, ochrony granic Ojczyzny oraz przemiany serc nieprzyjaciół i zakończenia wojny. Ten konflikt nie zwyciężymy bronią ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Dla chętnych którzy, podejmą się tego dzieła są przygotowane różańce w narodowych barwach.
 13.  Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rozpoczęcie budowy Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 4 po 100 zł.
 15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 16.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej  niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.