OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 LUTEGO 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 LUTEGO 2022 r.

 1. Dziś w Kościele przeżywamy VIII Niedzielę zwykłą.
 2. Od kilku dni żyjemy w nowej rzeczywistości. Wybuchła wojna na Ukrainie – u naszych wschodnich sąsiadów. Wszyscy jesteśmy zszokowani i wstrząśnięci agresją Rosji na demokratyczne i suwerenne państwo. Z wielkim smutkiem i bólem obserwujemy w TVP tragedie ludzi, ich cierpienia, śmierć niewinnych dzieci i dorosłych, bombardowanie miast, ogromne zniszczenia. Niewyobrażalna tragedia. Solidaryzujemy się z narodem ukraińskim i modlimy się o pokój, a dla zbrodniarzy i bandytów o opamiętanie się i zaprzestanie walk. Chcemy także nieść pomoc. Dlatego dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które – poprzez Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 3. Jutro 28 lutego – dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. O godz. 8.00 Msza św. zbiorowa do św. Józefa. Po Mszy św. odprawimy stosowne nabożeństwo. Serdecznie zapraszamy.
 4. Także jutro przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Zygfryda Berezeckiego, który w latach 1954-55 był proboszczem w naszej parafii. O godz. 18.00 będziemy celebrować Eucharystię o rychłą jego beatyfikację. Po Mszy św. odmówimy stosowne modlitwy.
 5. Do Środy Popielcowej (2.03) w naszej parafii, odbędzie się zbiórka elektro-śmieci. Zużyty sprzęt RTV i AGD, czyli np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, radia możemy przywieźć do kościoła i złożyć je za bramą, przy sali Legionu Maryi, naprzeciw garaży.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze św. z poświęceniem popiołu i posypaniem głów popiołem będziemy celebrować o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla osób od 14 do 60 roku życia.
 7. W Wielkim Poście będziemy odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 8. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać 55 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
 9. 3 marca przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 10. 4 marca przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 11. W piątek święto św. Kazimierza królewicza. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji śp. Kazimierzy i Kazimier. Intencje zgłaszamy w zakrystii.
 12. 5 marca przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja.
 13. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 14. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 2 – 100 zł.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 16. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.