OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 LISTOPADA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 LISTOPADA 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok kościelny i Adwent, który jest radosnym czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 
 2. Także dzisiaj na wszystkich Mszach św. poświęcenie opłatków, którymi będziemy dzielili się w czasie wigilii.  Poświęcone opłatki zostaną doręczone do naszych domów i mieszkań. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki, aby tego zadania podjęły się i w tym roku. Zapraszam te osoby na spotkanie do kościoła w czwartek 1 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary będą przeznaczone na spłatę ogrodzenia na cmentarzu.
 3. Także dzisiaj w Chełmie gościmy relikwie bł. Carla Acutisa – patrona młodzieży. Peregrynacja relikwii dla całego miasta odbędzie się w parafii Chrystusa Odkupiciela. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 17.00. Po liturgii czuwanie przy relikwiach i wspólne modlitwy. Zapraszamy młodzież. Szczegółowy program na plakacie. 
 4. Jutro 28 listopada dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00.  Intencje można zapisywać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Trwa kurs przedmałżeński. Zakończenie kursu w przyszły weekend.
 6. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa S. Budzika odnośnie wyborów do Rady Parafialnej oficjalnie podajemy listę kandydatów do Rady Parafialnej (osobna kartka). W przyszłą niedzielę po Każdej Mszy św. odbędzie się głosowanie.
 7. W okresie Adwentu serdecznie zapraszamy na Roraty. Będziemy je celebrować codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano. Dodatkowo, ze względu na dzieci, Roraty będziemy odprawiać w każdą  środę Adwentu o godz. 18.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
 8. We środę święto św. Andrzeja Apostoła i uroczystość odpustowa u O. Franciszkanów. Suma odpustowa, czyli główna Msza św. o godz. 18.00. 
 9. 1 grudnia przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 10. 2 grudnia przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 11. 3 grudnia przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu 
 12. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 13. Zgodnie z tradycją naszej parafii od dzisiaj ruszają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii. Zgłoszenia będziemy przyjmować do niedzieli 18 grudnia w zakrystii, albo w czasie pracy kancelarii parafialnej.
 14.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 300 zł., 2 – 200 zł. 
 15. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.  
 16. W zakrystii są do nabycia magnesy ze zdjęciami naszego kościoła w cenie 6 zł. oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świeca mała – 10 zł., duża – 20 zł. 
 17. Dekret Ks. Abpa S. Budzika o zmianie wezwania naszej parafii.
 18. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 19. Poświęcenie opłatków.
 20. Modlitwa do św. Michała Archanioła.