OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 MARCA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 MARCA 2023 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do wtorku. Wygłosi je ks. kan. Mariusz Nakonieczny proboszcz parafii bł. bpa W. Gorala w Lublinie. Szczegółowy program w gablocie, przedsionku i w internecie.
 2. Także dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego.
 3. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nieczynna. 
 4. Jutro i pojutrze dni spowiedzi w czasie rekolekcji. Dla osób starszych, które słabiej słyszą spowiedź odbędzie się w kaplicy adoracji. Z tego względu w te dwa dni nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.
 5. W czasie rekolekcji wielkopostnych będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną. Możemy przynosić paczki żywnościowe, z produktami o długim terminie przydatności do spożycia i z produktami higieny osobistej, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielką Środę od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek, dla osób które wcześniej się zapisały.
 6. W zakrystii trwają zapisy na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 7. Także w zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 10  zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim.
 8. We wtorek 28 marca – dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa wyjątkowo o godz. 10.00. Po Mszy św. odprawimy stosowne nabożeństwo. 
 9. We środę o godz. 18.30 spotkanie w sprawie pielgrzymki do Turcji w czerwcu tego roku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 10. 1 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00  adoracja Najśw. Sakramentu.
 11. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, a dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 12. Za tydzień będziemy celebrowali Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem i tam poświęcenie palm i procesja do świątyni.
 13. Także w przyszłą niedzielę o godz. 21.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II przy Gmachu na wspólną modlitwę różańcową w rocznicę śmierci papieża oraz w obronie jego dobrego imienia.
 1. W Wielki Poniedziałek i Wlk. Wtorek udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii.
 2. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.  
 3.  Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół:  5 – 100 zł.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego  
 5. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli. 
 6.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.