OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 GRUDNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 GRUDNIA 2022 r.

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL. 
 2. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święcimy wino. Po Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 poświęcimy wino, które wierni przyniosą ze sobą z domów i mieszkań. 
 3. We wtorek 28 grudnia dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św.  
 4. W piątek święto Świętej Rodziny. Odpust w parafii Św. Rodziny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00.
 5. W sobotę 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku na godzinę 16.00. Po Liturgii nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. 
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023 uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. 
 7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Świąteczny Wieczór Kolęd pt: „Nowy rok bieży, w jasełkach leży”. W programie znane polskie kolędy i pastorałki. Szczegóły na plakatach.
 8. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy do Nadleśnictwa Chełm za ofiarowanie choinek do kościoła. Również dziękujemy naszym parafianom za ubranie szopki, za dekorację oświetlenia na Święta. SLO dziękujemy za przygotowanie asysty na Święta.
 9. Po 2 latach przerwy związanej z COVID-em wracamy do wizyty duszpasterskiej, czyli tradycyjnego odwiedzania i poświęcenia domów i mieszkań. Prosimy o przygotowanie kolędy (stół, świece, Pismo św., woda święcona). Ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na prace remontowe w parafii. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący (osobna kartka). 
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 1000 zł, 1 – 500 zł, 1- 200 zł.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 12. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego świętowania oraz owocnego tygodnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.