OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 GRUDNIA 2021 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26 GRUDNIA 2021 r.

 1. Dziś przeżywamy w Kościele Niedzielę Św. Rodziny.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL. 
 3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie święcimy wino. Ze względu na koronawirus  nie będziemy podawali wina mszalnego do skosztowania. Po Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 poświęcimy wino, które wierni przyniosą ze sobą z domów i mieszkań. 
 4. We wtorek 28 grudnia dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Stosowne nabożeństwo odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00.  Serdecznie zapraszamy. 
 5. W piątek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku na godzinę 15.00. Po Liturgii nabożeństwo dziękczynne za przeżyty rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. 
 6. W sobotę rozpoczynamy Nowy Rok 2022 Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Z tej racji, nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet wyjątkowo odbędzie się w sobotę 8 stycznia. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę – 2 stycznia – po Mszy św. o godz. 10.00.
 7. Ze względu na COVID w tym roku kolęda będzie miała następujący przebieg. Kierując się bezpieczeństwem Drogich Parafian odchodzimy od tradycyjnego odwiedzania domów i mieszkań. Zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic do kościoła. Codziennie, od 3 stycznia 2022 roku o godz. 18.00, będziemy sprawować tzw. Msze św. kolędowe. Pod koniec Liturgii poświęcimy wodę święconą, którą zabierzemy do naszych domów i mieszkań, aby je poświęcić. Otrzymamy także specjalne pamiątki. Plan kolędy dla poszczególnych ulic przedstawimy w Nowy Rok. Gdyby jednak, ktoś bardzo chciał osobistego poświęcenia domu czy mieszkania przez księdza, jest to możliwe, przy zachowaniu tzw. reżimu sanitarnego. Zapisy dla tych osób w zakrystii od Nowego Roku.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 200 zł, 1 – 100 zł, 1- 50 zł.
 9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzieln.  
 10.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego świętowania oraz owocnego tygodnia.
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.