OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 września 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 września 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci.
 3. We czwartek 28 września dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00.  Intencje można zapisywać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Od kilku lat w wielu miastach Polski i świata istnieje inicjatywa modlitwy w ramach Iskry Bożego Miłosierdzia. Nasza parafia przyłącza się do tej inicjatywy. Dlatego w czwartek 28 września zapraszamy na godz. 15.00  pod krzyż misyjny na odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. 
 6. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, w którym oddajemy hołd Matce Bożej przez modlitwę różańcową. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i młodzież. 
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczorowej ok. godz. 19.00. odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami. 
 8. Zapraszamy do służby przy ołtarzu. Kandydaci na ministrantów i lektorów, pragnący służyć przy ołtarzu, mogą się zgłaszać do ks. Pawła. Organizujemy dla wszystkich kandydatów i ministrantów konkurs z narodami.
 9. Zapraszamy dzieci, szczególnie z klas III i IV do wspónego śpiewu  – do scholki parafialnej. Próba w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 10.  Nasza parafia wraz z parafią Trójcy Św. w Krasnymstawie  w dniach 2 – 12 luty 2024 r. organizuje 10-dniową, samolotową PIELGRZYMKĘ  DO MEKSYKU. W programie m. in: Sanktuarium Matki Bożej w GUADELUPE,MIASTO MEKSYK, TEOTIHUCAN, PUEBLA,TAXCO, ACAPULCO. Koszt wyjazdu to:  1000 $ + 4 300 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 11.  Bóg zapłać za ofiary na kościół: 1 – 1000 zł., 2 – 200 zł., 3 – 100 zł.
 12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, „Niedzieli” i „Gościa niedziel”. 
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.