OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 października 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23 października 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą. Ona rozpoczyna w Kościele 96 Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Poprzez modlitwę i pomoc materialną chcemy wspierać dzieło misji na świecie. Po każdej Mszy św. ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na misje. Serdeczne Bóg zapłać. 
 2. We wtorek 25 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki ze słodkim poczęstunkiem. Zachęcamy, aby zwłaszcza rodzice dzieci I komunijnych zapoznali się z tą inicjatywą. 
 3. W piątek 28 października dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00.  Intencje można zapisywać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Duszpasterstwo młodzieży „Młodzi z Jezusem” zaprasza na spotkanie z raperem Jackiem Zajkowskim, który podzieli się swoją wiarą. Spotkanie odbędzie się 29 października (w sobotę) o godz. 19.00 w Sali Różańcowej na Górze Chełmskiej. 
 5. Nasza parafia przygotowała kalendarz na 2023 r. Bardzo starannie wydany zawiera piękne zdjęcia z naszej świątyni. Cena 10 zł. 
 6. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do tego, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale również koniecznie pamiętać o nich w modlitwie. Msza Święta na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej zostanie odprawiona 1 i 2 listopada o godz. 12.00.
 8. W ostatnim czasie na cmentarzu ustawiliśmy 4 duże zbiorniki z wodą do mycia grobów i do utrzymania czystości. Oczywiście woda jest niezdatna do picia.
 9. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 10.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 3 – 100 zł.
 11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego. 
 12.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.