OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 października 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą. Ona rozpoczyna w Kościele 97 Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem: „Misje – sercem Kościoła.”. Po każdej Mszy św. ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na misje. Serdeczne Bóg zapłać. 
 2. Także dzisiaj we wszystkich kościołach odbywa się liczenie wiernych.
 3. We środę 25 października o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. Zachęcamy, aby zwłaszcza rodzice dzieci I komunijnych włączyli się w tę inicjatywę. 
 4. W sobotę 28 października dzień modlitw za nasze rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa. Msza św. zbiorowa do św. Józefa o godz. 8.00.  Intencje można zapisywać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Caritas Arch. Lubelskiej prowadzi zbiórkę świec i resztek niewypalonych świec, które chce przekazać na Ukrainę, do miejsc, gdzie są przerwy w dostawie prądu i gazu. Świece można przekazać do 26.10.  do zakrystii. 
 6. Chełmski chór GOSPEL zaprasza 7 listopada (wtorek) na godz. 19.00 do CHDK-u na koncert poświęcony pamięci Hani Krzywińskiej, 15 -letniej dziewczynki, która zmarła na raka. Szczegóły na palacie.
 7. Przeżywamy miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy wszystkich.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do tego, aby zadbać o groby naszych bliskich, ale również koniecznie pamiętać o nich w modlitwie. Msza Święta na naszym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej zostanie odprawiona 1 i 2 listopada o godz. 12.00. Po Liturgii – procesja.
 9. Porządek nabożeństw na cmentarzu komunalnym: 1. XI., godz. 12.30 – procesja i Msza św., 2. XI., godz. 15.00 – procesja i Msza św., 
 10. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Przez cały listopad o godz. 17.15 będziemy modlili się na różańcu za naszych drogich zmarłych polecanych w wypominkach. Codziennie o godz. 18.00. będziemy sprawowali Mszę św. wypominkową za polecanych w wypominkach danego dnia. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii.
 11. W tym tygodniu zakończymy prace przy kościele. Od strony południowej  zostały odkopane fundamenty, tak  aby je osuszyć, zrobić odwodnienie i położyć izolację pionową. Prace przebiegają bardzo sprawnie.
 12.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 3 – 100 zł. 
 13.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.