OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 20 MARCA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 MARCA 2022 r.

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy diakonowi Marcinowi za wygłoszone słowo Boże.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. Także dzisiaj kontynuujemy kurs przedmałżeński. Zapraszamy na godz. 16.30 do kancelarii parafialnej na kolejne konferencje. Następne nauki w przyszłą sobotę 26 marca. Szczegóły w zakrystii.
 4. W piątek będziemy przeżywali Urocz. Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się, aby nie zabijano nienarodzonych dzieci. W tym dniu podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje będą wyłożone na ołtarzu MB Łaskawej, zaś uroczyste przystąpienie do duchowej adopcji i złożenie ślubowania na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Przed tą Mszą św. i w czasie jej trwania będziemy modlili się w intencji dzieci z różańca rodziców.
 6. Trwa Wielki Post – czas pokuty i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.15, a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 7. Rekolekcje wielkopostne w nasze parafii zostały zaplanowane od 3 do 5 kwietnia. Wygłosi je ks. Łukasz Gron, który posługiwał na Ukrainie.
 8. Serdeczne Bóg zapłać kolejnym 2 rodzinom, które zasponsorowały odnowienie ławek. Tę ofiarę może złożyć jedna (lub 2) rodzina sponsorując poszczególną ławkę. Mogą to uczynić także grupy lub ruchy działające w parafii. Już 6 ławek ma swoich sponsorów, w tym Bractwo Drzewa Krzyża Św. Dla ofiarodawców są przewidziane tabliczki na ławkach jako wyraz wdzięczności.
 9. Niestety nadal trawa wojna na Ukrainie. Chcemy uchodźcom nieść pomoc. Serdecznie dziękujemy tym, którzy już okazali serce i w różny sposób pomogli. Tych, którzy chcieliby pomóc informujemy, że można złożyć paczki żywnościowe w punktach pomocy na terenie naszego miasta.
 10. Hospicjum Domowe im. Ks. K. Malinowskiego zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rozpoczęcie budowy Domu Hospicjum Stacjonarnego w Nowinach k/Chełma. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół: 1 – 500 zł., 2 po 100 zł.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.