OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 listopada 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy w kościele uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok kościelny. Za tydzień rozpoczniemy Adwent i nowy rok kościelny.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie (przynajmniej części) kosztów nowego ogrodzenia na cmentarzu.
 3.  Dzisiaj w kościele Św. Rodziny odbędą się Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Po liturgii uwielbienie Pana Boga poprowadzi zespół NiemaGotu, a następnie koncert tego zespołu. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież szkół średnich do wspólnej modlitwy i spotkania.
 4. W  piątek 25 listopada początek kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Zapraszamy pary narzeczonych na Mszę św. na godz. 18.00. Po liturgii o godz. 18.30 I-sze konferencje. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 5. W piątek 25 listopada o godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci z różańca rodziców – Rodzice modlą się różańcem za dzieci. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do salki ze słodkim poczęstunkiem. Zachęcamy, aby zwłaszcza rodzice dzieci I komunijnych zapoznali się z tą inicjatywą.
 6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. poświęcenie opłatków.
 7. Także w przyszłą niedzielę w Chełmie będziemy gościli relikwie bł. Carla Acutisa – patrona młodzieży. Peregrynacja relikwii dla całego miasta odbędzie się w parafii Chrystusa Odkupiciela. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 17.00. Po liturgii czuwanie przy relikwiach i wspólne modlitwy. Zapraszamy młodzież. Szczegółowy program na plakacie.
 8. Zespół Good God, w którym grają kapłani zaprasza na koncert do ChDK w czwartek, 1 grudnia, na godz. 19.30. Szczegóły na plakacie.
 9. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa S. Budzika odnośnie wyborów do Rady Parafialnej prosimy o zgłaszanie kandydatur do końca tego tygodnia. W przyszłą niedzielę oficjalnie ogłosimy listę kandydatów i sposób głosowania.
 10. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe. Różaniec za zmarłych odmawiamy codziennie o godz. 17.30. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek wypominkowych, zaznaczając dzień modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii.
 11. W zakrystii jest do nabycia kalendarz na 2023 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Bardzo starannie wydany, zawiera piękne zdjęcia. Cena 10 zł.
 12.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 2 -100 zł.
 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej-Niedzieli i Gościa niedzielnego.
 14.  Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.