OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 STYCZNIA 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 STYCZNIA 2022 r.

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Dziękujemy diakonowi Marcinowi Dudek za wygłoszone słowo Boże. 
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 3. Od jutra rozpoczynamy kolędę. Ze względu na COVID  oraz kierując się bezpieczeństwem Drogich Parafian będzie miała następujący przebieg. Codziennie, od jutra o godz. 18.00, będziemy sprawować tzw. Msze św. kolędowe. Zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic do kościoła. Po Liturgii poświęcimy wodę święconą, którą będzie można zabrać do naszych domów i mieszkań, aby je poświęcić. Otrzymamy także specjalne pamiątki. Plan kolędy dla poszczególnych ulic jest w gablotach na osobnej kartce. Można będzie złożyć ofiarę z racji kolędy. Wszystkie ofiary są przeznaczone na prace remontowe w parafii. Gdyby jednak, ktoś bardzo chciał osobistego poświęcenia domu czy mieszkania przez księdza, jest to możliwe, przy zachowaniu tzw. reżimu sanitarnego. Zapisy dla tych osób w zakrystii.
 4. We czwartek Urocz. Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Wyjątkowo z racji Orszaku Trzech Króli połączyliśmy Msze św. o godz. 11.30 i 12.30 w jedną godzinę – o 12.00. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
 5. Nasza parafia w Urocz. Objawienia Pańskiego organizuje ORSZAK TRZECH KRÓLI dla całego Chełma i okolic. W związku z panującą epidemią nie będzie przemarszu ulicami miasta i barwnego orszakowego korowodu. Całość uroczystości odbędzie się w naszym kościele przy zachowaniu wszystkich rygorów i wymogów sanitarnych. Uroczystość rozpocznie się 6 stycznia o godz. 12.00 Mszą św. udziałem Świętej Rodziny, trzech monarchów, aniołów, pasterzy i dzieci z koronami na głowach.  Po Liturgii młodzież oraz dorośli wykonają jasełka. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do włączenia się w Orszak. Przy zachowaniu wszystkich rygorów i wymogów sanitarnych można uczestniczyć w tej uroczystości w kościele. Istnieje także możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu online, poprzez stronę internetową naszej parafii (www.rozeslanie.pl). 
 6. 7 stycznia przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i po 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 7. 8 stycznia przypada I sobota miesiąca. Uroczyste Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Kobiet w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Ofiary zbierane na tacę w I-szą sobotę będą przeznaczone na „Kwiaty dla Matki” – dla Matki Bożej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 10. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłej niedzieli oraz owocnego tygodnia.
 11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.