OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 października 2022 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 października 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn.
 2. Duszpasterstwo młodzieży w Chełmie „Młodzi z Jezusem” zaprasza na spotkanie z siatkarzem Jakubem Wachnikiem, który podzieli się świadectwem swojej wiary. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w Sali Różańcowej na Górze Chełmskiej. Szczegóły na plakacie.
 3. W środę, po Mszy św. wieczorowej, zapraszamy na spotkanie osoby dorosłe, które chciałyby czynnie uczestniczyć w Liturgii poprzez czytanie czytań mszalnych.
 4. 6 października  przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie.
 5. 7 października przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i o 18.00. Przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. spowiedź z racji I piątku miesiąca.
 6. W piątek w naszej parafii – dzień Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.00 rano Msza św., do Miłosierdzia Bożego w intencji Parafii. 
 7. Także w piątek wspomnienie Matki Boskiej Różańcowej – patronalne święto Kół Żywego Różańca. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca kobiet i mężczyzn naszej parafii.
 8. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 9. Dzieci dostaną książeczki, w których po każdym różańcu otrzymają stosowną naklejkę do wklejenia. Dzieci, które zbiorą komplet naklejek na koniec miesiąca otrzymają nagrodę. Naprawdę warto!
 10.  Zapraszamy ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów na zbiórkę w piątek 7 października na godz. 18.45. Przypominamy, że organizujemy dla kandydatów i ministrantów konkurs z narodami. I-sza nagroda to rower, II i III to tablety, kolejne to różne dobre gadżety.
 11.  W sobotę 8 października jest organizowany w kościele w Dorohusku 6 różaniec do granic. O  godz. 11.30 – konferencja, o godz. 12.00 -Msza św., o godz. 13.00 – przejście z modlitwą różańcową do granicy RP. 
 12.  W przyszłą niedzielę, księża chełmskich parafii, zapraszają do modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta z ikoną Matki Boskiej Chełmskiej. Początek o godz. 19.00 w Bazylice, zakończenie w naszym kościele. Tutaj odśpiewamy Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie świec. 
 13.  W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.
 14.  Bóg zapłać za bezimienne ofiary na kościół: 4 – 100 zł.
 15.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.