OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 KWIETNIA 2023 r. | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 KWIETNIA 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Celebrujemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem i tam poświęcenie palm oraz procesja do świątyni.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR Mężczyzn po Mszy św. o godz. 10.00. 
 3. Po  Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do grobu Pańskiego.
 4. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się Droga Krzyżowa Hospicyjna w Nowinach za DPS-em. 
 5. Także dzisiaj o godz. 21.00 zgromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II przy Gmachu na wspólną modlitwę różańcową w 18 rocznicę śmierci papieża oraz w obronie jego dobrego imienia.
 6. Do zakrystii możemy przynosić dary, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W Wielką Środę od godz. 15.00 odbędzie się wydawanie paczek w salce.
 7. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na paczki żywnościowe na Święta dla potrzebujących rodzin i osób samotnych z naszej parafii.
 8. W zakrystii są rozprowadzane przez Caritas baranki wielkanocne w cenie 10  zł. Fundusze są przeznaczone na programy pomocy ubogim. 
 9. W Wielki Poniedziałek i Wlk. Wtorek udamy się z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Prosimy zgłosić te osoby w zakrystii.
 10. We czwartek rozpoczynamy celebrację Triduum Sacrum, czyli Trzech Świętych Dni – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty zakończonych Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. 

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Msza św. z umyciem nóg o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Adoracja i czuwanie do godz. 22.30. W Wielki Czwartek rano nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 8.00.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Cały dzień kościół będzie otwarty. O godz. 17.30 – Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 -Liturgia Wielkiego Piątku. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do grobu. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. 

Wielka Sobota – Pan Jezus jest złożony w grobie.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 8.00 do 12.00 co pół godziny i o g. 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. jak w niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

 1. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie o godz. 15.00 w kościele. Prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich.
 2. Od Wielkiego Czwartku kancelaria parafialna nieczynna. 
 3. Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół: 1 – 300 zł. (na kwiaty do grobu Pańskiego), 2- 200 zł., 3 – 100, 1 – 50 zł.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  
 5. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 6.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.